Rozwód za porozumieniem stron: jak się do niego przygotować? Adwokat Olsztyn sprawy rodzinne. Porady prawne online, rozwód

Rozwód za porozumieniem stron to bez wątpienia najbardziej komfortowa dla wszystkich członków rodziny wersja zakończenia związku małżeńskiego. W przypadku, gdy obie strony są zgodne co do zakończenia małżeństwa ze względu na wygaśnięcie uczucia oraz nie roszczą wobec siebie żadnych zobowiązań, co do których nie potrafią dojść do kompromisu, jest to bez wątpienia najlepsza forma rozwodu.

 

Sprawy rodzinne tego typu są zwykle formalnością, jednak jeśli chcemy, by przebiegały możliwie szybko i bezstresowo, także do nich należy się skrupulatnie przygotować. Dobry adwokat pomoże w wypełnieniu niezbędnych formalności, ale również może stanowić formę mediatora, w obecności którego obie strony dojdą do kompromisu odnośnie opieki nad dzieckiem czy podziału majątku. W przypadku zgodności w najważniejszych kwestiach, można zdecydować się na porady prawne online, które nie wymagają osobistego zaangażowania w siedzibie kancelarii. Olsztyn oferuje dostęp do bardzo dobrych prawników, którzy specjalizują się w prawie rodzinnym, oraz świadczą swoje usługi zdalnie, dzięki czemu cała procedura rozwodowa przebiegnie szybko i bez większych komplikacji.

You may also like...