Wysokobiałkowy dodatek paszowy, dla zwierząt hodowlanych.

Wywar browarniany, zwany również ddgs kukurydzianym, to wysokobiałkowy dodatek paszowy, które uwielbiają zwierzęta. Posiada wiele zalet, a ze względu na wartości odżywcze, chętnie stosowany jest w żywieniu zwierząt.

Ddgs kukurydziany, jest wywarem, powstający podczas produkcji alkoholu. Produkowany jest w Polsce, z mieszanki zbóż, stanowiących wywar i pożywkę, dla drożdży, które umożliwiają produkcję alkoholu. W tym przypadku, są to ziarna kukurydzy, które zostały umieszczone w specjalnych kadziach, aż do momentu filtracji. Gdy osad oddziela się od wywaru, zostaje on pozbawiony wody, porządnie suszony, a następnie w postaci sproszkowanej, umieszczany w szczelnie zamkniętych pojemnikach, by uniknąć zanieczyszczenia, oraz procesu gnicia.
Wywar gorzelniany, jest cenny źródłem witamin oraz białka. Zawartość białka, w tym przypadku, może wynosić nawet 30%, co jest zdecydowaną rzadkością, w przypadku produktów uzupełniających paszę. Ponadto, ddgs kukurydziany, zawiera witaminy z grupy B, oraz wiele innych, cennych składników odżywczych.

Jakim zwierzętom, podawać wywar growarniany?

Wywar browarniany, jest bezpieczny dla zwierząt, dlatego można podać go każdej grupie zwierząt hodowlanych. Doskonale wpływają na bydło, dlatego to właśnie jemu, najczęściej się go podaje. Nie ma reguły, jak podawać ddgs. Można zdecydować się na rodzaj sypki, suszony, wymieszany z właściwą paszą, lub wymieszać go z wodą, w celu ułatwienia pobierania pokarmu zwierzętom. Decydując się na namoczenie ddgs kukurydzianego, należy pamiętać o tym, by zwrócić szczególną uwagę, na ilość dni. Pokarm nie nadaje się do spożycia po dwóch dniach, gdyż może spowodować zatrucie pokarmowe u zwierząt.

Zalety stosowania wywaru gorzelnianego.

Ddgs jest smacznym dodatkiem paszowym, który chetnie podjadają zwierzęta. Cechuje się dużą zawartością białka oraz witamin. Korzystnie wpływa na krowy mleczne, oraz stanowi sycącą strawę. Ddgs, jest wydajnym dodatkiem paszowym, jednak dość drogim co sprawia, że nie cieszy się on aż tak dużym uznaniem, jak inne, popularne dodatki. Stosowanie wywaru, powoduje zmniejszenie kosztów utrzymania hodowli, oraz zwiększenie jej wydajności. To największa zaleta, stosowania ddgs.
Przechowywanie wywaru nie jest skomplikowane. Wystarczy umieścić produkt w szczelnie zamkniętym zbiorniki, lub specjalnym, oryginalnym opakowaniu, w jakim zostało dostarczone. Istotne jest, aby miejsce w którym jest przechowywany wywar, było suche, osłonięte przed wiatrem, oraz zacienione. W takich warunkach, produkt nie straci na jakości, będzie nadal stanowić smaczną, i przede wszystkim pożywną mieszankę paszową. W przypadku zastosowania się do zaleceń można mieć pewność, że ddgs kukurydziany, można przechowywać nawet przez okres całej zimy, bez obaw, o zatrucie lub pojawienie się pierwszych oznak zepsucia, jak pleśń.
Dggs, nadaje się dla zwierząt z tendencją do podjadnia. Można podać go trzodzie chlewnej, bydłu, drobiu. Nawet koniom. Jest zatem uniwersalnym dodatkiem paszowym, powszechnie dostępnym.

You may also like...