Rozliczanie pitów online

Bardzo szybkim krokiem zbliża się ostateczny termin na wypełnienie swoich deklaracji podatkowych. W roku 2021 ostatecznym dniem na rozliczenie się z podatków jest 30 kwietnia. Warto pamiętać, że im szybciej rozliczymy się z naszych podatków, tym szybciej otrzymamy zwrot – jeśli taki nam przysługuje. Poniżej podajemy podpowiedź, jak rozliczyć się z pitów w jak najszybszy i bezpieczny sposób.

Najbezpieczniejszy sposób rozliczenia się z PITów w dobie pandemii

Aktualnie jest teraz sposób na rozliczenie się z podatków nie dość, że bezpieczny, to jeszcze bardzo dokładny. Praktycznie nie musisz robić nic więcej ponad potwierdzeniem swoich danych, musisz jeszcze znać kwotę, jaką miałeś nadpłaty lub do zapłaty za zeszły rok podatkowy oraz sumę dochodów. Ponadto, jeszcze nigdy wypełnianie PIT online nie było takie przyjemne.
ePIT teraz już możesz rozliczyć z każdego dowolnego miejsca – a ponadto w dowolnym czasie. To ogromna korzyść w porównaniu do rozliczania się za pomocą wersji papierowego dokumentu – a w tym bardzo ekologiczna. Dzięki zaprogramowanym formułom nie popełnisz błędu podczas rozliczania PIT online – co czasami bywało problematyczne, jeśli sami próbowaliśmy rozliczać nasz PIT na papierze. Inną korzyścią przemawiającą za rozliczaniem się w aplikacji jest też to, że jest to bezpieczne rozwiązanie – Twoje dane zostaną zaszyfrowane i przesłane do urzędu skarbowego, a na dowód doręczenia Twojej e-Deklaracji otrzymasz potwierdzenie w postaci dokumentu UPO.

Jakie formularze możesz rozliczyć przez aplikację?

Najpopularniejszym formularzem jest PIT 37, ale dzięki aplikacji rozliczysz także inne źródła dochodów – łączna ilość możliwych deklaracji to aż 40 formularzy. W celu poprawnego wypełnienia swoich danych użyj odpowiedniego do tego zadania kreatora i dopisz zgodnie z prawdą źródła swoich dochodów. Na końcu zobaczysz podsumowanie. Możesz także dodać ulgi podatkowe, jeśli te Cię obejmują. Możesz także sprecyzować, na kogo chcesz poświęcić 1% ze swoich podatków. Na sam koniec potwierdzisz lub zmienisz dane, takie jak rachunek bankowy, na który będziesz życzył sobie przesłania ewentualnej kwoty nadpłaconej w podatku za rok 2020.

PIT 37

Czy dużo ludzi korzysta z aplikacji do rozliczania PITów?

Najczęściej z aplikacji korzystają ludzie młodzi, przyzwyczajeni do załatwiania różnego rodzaju spraw przez Internet, ale obecna pandemia wpływa pozytywnie także na korzystanie z Internetu przez osoby coraz starsze – z mniejszą lub większą pomocą młodszych pokoleń. W porównaniu do poprzednich lat od zeszłego roku zdecydowanie zmalała liczba deklaracji podatkowych składanych na papierze. Największym plusem i korzyścią wynikającą z korzystania z tej aplikacji jest to, że deklarację można wypełnić w każdym momencie – nawet w nocy o północy – i z dowolnego miejsca pod warunkiem posiadania dostępu do Internetu. Jest to fantastyczna droga umożliwiająca bezpieczną wymianę komunikacji między Tobą a Twoim urzędem skarbowym. Jeśli jeszcze nie wypełniłeś swojego oświadczenia podatkowego, a do tej pory robiłeś to na papierze – może to dobry moment, aby spróbować się rozliczyć przez internet. Sam przekonasz się, że jest to opcja wygodna, szybka i bezpieczna.

You may also like...