Jak przygotować się do rozwodu?

Podjęcie decyzji o rozwodzie to prawie zawsze jedna z trudniejszych i bardziej emocjonalnych rzeczy w naszym życiu. Czasem, pomimo prób i starań nie jesteśmy w stanie odbudować więzi z drugą osobą. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? Jak przygotować się do wzięcia udziału w sprawie rozwodowej? Co zrobić, gdy w grę wchodzi opieka nad dziećmi i podział majątku? U kogo możemy szukać pomocy z dokumentami i przygotowaniem do sprawy w sądzie i dlaczego warto jest skierować się z tym do adwokata?

1. Rozwód – czy to na pewno pożądane wyjście?

2. Sprawy rozwodowe – jak się do nich przygotować?

3. Adwokat do spraw rozwodowych – jak go wybrać?

Rozwód – czy to na pewno pożądane wyjście?

Pierwszą rzeczą, nad jaką powinniśmy się zastanowić, jeżeli planujemy wziąć rozwód jest to, czy na pewno właśnie tego chcemy. Jeżeli dojdzie do sprawy rozwodowej sąd na pewno zada nam wiele pytań, jak na przykład to czy małżeństwo zostało zawarte z miłości, czy o nie walczyliśmy i czy próbowaliśmy porozumieć się zanim podjęliśmy ostateczne kroki. Co więcej często sami potrafimy działać w złości lub gniewie, co może prowadzić do nie do końca przemyślanych decyzji – właśnie dlatego zanim zdecydujemy się na kontakt z prawnikiem specjalizującym się z zakresu prawa rodzinnego, przemyślmy czy jest to na pewno właśnie to, czego chcemy.

Sprawy rozwodowe – jak się do nich przygotować?

Jeżeli sprawa rozwodowa jest nieunikniona, powinniśmy dobrze przygotować się do wizyty w sądzie. Dotyczy to nie tylko podziału majątku, ale także określenia, z jakiego powodu rozwód nastąpił oraz określenia sposobu opieki nad dziećmi, jeżeli je posiadamy. Często też nie obejdzie się bez pomocy specjalisty – adwokat rozwód Katowice to dobry pomysł, jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie reprezentować się w sądzie. Dobra kancelaria adwokacka pomoże nam przygotować niezbędne dokumenty, a także dokładnie wyjaśni, w jaki sposób będzie przebiegała sprawa o unieważnienie małżeństwa i czego możemy spodziewać się na sali sądowej.

Adwokat do spraw rozwodowych – jak go wybrać?

Decydując się na sprawę rozwodową pamiętajmy, że adwokat rozwodowy to jeszcze nie wszystko. Warto zadbać o pomoc kancelarii, która specjalizuje się w tej dziedzinie – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz rozwód zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny i że szybko rozstrzygniemy obowiązki i prawa byłych małżonków we wszystkich kwestiach, jak na przykład przy podziale majątku czy przekazaniu bądź utrzymaniu władzy rodzicielskiej.

 

Możesz również polubić…